גינת הפרפרים

כתבה מאת:  דובי דנימיני

מחיר מיוחד לחברי העמותה – 150 ₪ כולל משלוח – במקום 169 ₪ ללא משלוח! (חסכון של 30 ₪).

להזמנות: 050-9297091, 08-9297091

לראשונה בישראל ספר על הקמה ואחזקת גינת צמחים המשמשים את הפרפרים כמקורות צוף וכצמחים פונדקאים. הספר מיועד לחובבי הגינון והטבע הרוצים לראות לא רק פרחים פורחים אלא גם “פרחים מעופפים”. בנוסף הספר כולל מידע מרתק על הפרפרים ותופעות מיוחדות מחייהם.

אם החלטתם להקים גינה כזאת תרוויחו את ההנאה בצפייה בפרפרים שהינם סמל לחופש ויופי. וגם תקבלו משוב מהפרפרים על איכות סביבתכם מבחינה אקולוגית. – אם הפרפר מעופף בגינה סימן שסביבתכם אינה מזוהמת.

פרפרים כסמן אקולוגי- הפרפרים נחשבים לטובים שבמצביעים על איכות הסביבה. הם מהווים מדד רגיש מאין כמוהו לכל שינוי המתחולל בטבע הסובב אותנו. בשנים האחרונות, למשל, החלו להופיע בדרום הארץ – בערבה ובבקעה – מינים טרופיים של פרפרים, שהאקלים המתחמם והמקצין של אזור הים התיכון הופך נוח יותר עבורם. בצפון הארץ החלו לחדור מינים צפוניים, שתנודות הטמפרטורות הקיצוניות בחורף מיטיבות איתם. בגלל רגישותם הרבה הם הראשונים שנפגעים מזיהום סביבתי ונעלמים מאזורים בהם הבנייה או הריסוסים המשמידים את הצמחים הפונדקאים שלהם. הפרפרים מלמדים אותנו באופן הטוב ביותר על מצב הצומח בשל התלות התזונתית הכפולה של הפרפרים בצמחים במהלך מחזור חייהם, שכן זחלי הפרפרים ניזונים מעלי צמחים המהווים פונדקאים עבורם והפרפרים הבוגרים ניזונים מצוף של מגוון צמחים פורחים. לכן פגיעה בעושר מיני הצומח תתבטא בפגיעה ישירה בשפע ועושר הפרפרים.

סביבתנו הינה ים-תיכונית, המתאפיינת באביב קצר ובקיץ יבש וארוך. אולם תוכלו בעזרת ספר זה “להאריך” את האביב ולגרום לכך שבגינה יפרחו ויגדלו צמחים מושכי פרפרים בכל עונות השנה.

את הספר כתב דובי בנימיני המומחה לפרפרים בארץ ובעל שם עולמי בחקר הביולוגיה של הפרפרים. הספר מכיל מידע מקיף על כ-120 צמחי צוף וצמחים פונדקאים שיביאו את הפרפרים לגינתכם. 367 עמודי צבע, 1372 צילומים של צמחים ופרפרים על הצמחים.

מחיר 169 שקלים. להשיג בכל חנויות הספרים ובנוסף במשלוח לבית המזמין 050-9297091, 08-9297091

מחיר מיוחד לחברי העמותה – 150 ₪ כולל משלוח. חסכון של 30 ₪!