הצעת פעילות בנושא  "הלב"

הצעת פעילות בנושא  "הלב"

הדפס

מקום הפעילות: סביב שולחן.

  1. פתיחה עם חליטת צמחים והתייחסות לתכונות המיטיבות של הצמחים בחליטה (רצוי תוך שיתוף בידע העולה בקבוצה).
  2. עם סיום השתייה, להתחיל לפזר על השולחן לפני המשתתפים, עלים שונים שצורתם מזכירה לב: פותוס זהוב, פילודנדרון, סקינדפסוס, רקפת, סיגלית, חמציץ ועוד (גם לפרח אמנון ותמר יש רמז לצורת לב).
  3. שאלה: מה לדעתכם משותף לכל העלים הללו? לתת זמן להעלאת השערות שונות. אם יהיה צורך בכך, לרמוז לאחר זמן על המכנה המשותף – צורת הלב, ולומר, שהלב או דברים שבלב הוא הנושא היום.
  4. הצעות לפיתוח הנושא:
  • לבקש לשמוע "מהי משמעות המושג לב בשבילי", "מה מתקשר אצלי למילה לב, "איזה ביטויים שמזכירים לב מכירים (להתכונן עם כמה דוגמאות כמו "מחמם את הלב", מלב אל לב", "ליבי נעצב" ועוד).
  • לחלק דפי נייר לבנים ולהזמין את המשתתפים לעצב על הדף תמונה עם מספר עלים דמויי לב. בהמשך, להצמיד את העלים לנייר עם צלוטייפ ולהעביר אותם למכבש צמחים (או שיטת לחיצה אחרת), לייבוש (התמונה עם העלים המיובשים תהיה מוכנה תוך שבוע-שבועיים).
  • לארגן את השולחן לפעילות שתילה בעציצים: להניח על השולחן ייחורים של צמחי בית כמו פותוס זהוב, פילודנדרון או סקינדפסוס מנוקד, ולהציע לשתול בכל עציץ 2 או 3 ייחורים. כך יתקבלו עציצים שופעי לבבות.

ד. לחלק לכל משתתפ/ת דף לבן וצבעים (גירים, טושים, עפרונות) ולהזמין לצייר על הדף לב, כל אחד בדרכו וכרצונו. להקציב לכך את הזמן הדרוש לקבוצה (10 דקות ואולי יותר). כאשר מסיימים לצייר, להזמין את המשתתפים לספר משהו הקשור לציור או משהו המדבר לליבם או מחמם להם את הלב. ניתן לסכם חלק זה של הפעילות בהתייחסות למושג הלב בתרבויות שונות, תוך אזכור אמרות ופתגמים שונים.

לסיום, אפשר גם להציע שתילה בעציצים כנ"ל.

הפעילות ניתנת להתאמה למגוון אוכלוסיות וגילאים. יש לי ניסיון מוצלח בנושא זה במפגשים עם זקנים.

ממליצה: אביגיל מרקמן

אביגיל מרקמן

מוסמכת העמותה כמומחית לגינון טיפולי. טיפלתי באמצעות גינון, במשך השנים, באוכלוסיות שונות כמו: עיכוב התפתחותי, פגועי נפש, צעירים על הרצף, ילדי בית ספר, משפחות וקבוצות זקנים. מדריכה סטודנטים, פעילה בועד העמותה, ועורכת מספר שנים את הבטאון 'אדם צומח'. ניסיוני המצטבר מחזק את אמונתי בכוחו המיוחד של הגינון הטיפולי ליצור תהליכי שיפור ושינוי, ולהיטיב עם מטופלים רבים, בסביבות מפגש ועבודה מגווונות.
סגירת תפריט
×
×

עגלת קניות

התחבר לאתר

לסגירת החלון – לחצו במקום כל שהוא במסך.

שמרו את התאריך

עוד סיור העשרה יוצא לדרך

16.12.2019

"מרחבים לעצמאות" בבית ספר התומר, בית הספר לחיים

אנו שמחים להזמינך לסיור שיתקיים ביום ב'  16 בדצמבר  2019  בשעות 09:00-15.30 בבית ספר התומר בנס ציונה