שם הארגון | המרכז לבריאות הנפש בבאר שבע | |
שם התוכנית | מפגשי גינון במסגרת הריפוי בעיסוק של המרכז. תחילת התכנית בראשית 2005. |
|
כתובת | הצדיק מירושלים 2. | |
יצירת קשר | אביגיל מרקמן 054-7919175. הפעילות במקום בימי שני בין 8:30 ל – 13:30 . |
|
מטרות | המטרות: תעסוקתי, חברתי, שיקומי, טיפולי. |
|
המפעילים/ות ורקע מקצועי | הרקע המקצועי שלי: ניסיון בעבודת גינון, ידע בבוטניקה, ניסיון בחינוך של גילאים שונים ובהוראה, בוגרת התכנית לגינון טיפולי של סמינר הקיבוצים. |
|
סביבת העבודה וסוגי פעילות | סביבת העבודה: חלק מהיום, חדר במתחם התעסוקה של הריפוי בעיסוק וכן גינה וחממה קטנה בחוץ. חלק שני של היום, חדר הריפוי בעיסוק באחת מן המחלקות הסגורות (מבין 3 מחלקות בהן מתקיימת התכנית). קהל היעד: חולים כרוניים וחולים המאושפזים בעקבות התקף של מחלת נפש. גיל המשתתפים הוא 18 ומעלה – עד גילאי 60. סוגי פעילות: שתילה וזריעה, עיבוד הקרקע, יצירה בחומרים צמחיים, הכרת צמחי מרפא והכנת חליטות, שיחה והחלפת ידע סביב צמחים ונושאים גנניים. |